ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10508 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Karel Gott v emotivní písničce s dcerou Charlotte Ellou

0 jsk 6.5.2019

K blížícím se osmdesátým narozeninám zpěváka Karla Gotta jsou nachystány k vydání dvě kolekce mapující písně z průběhu jeho šedesátileté kariéry. První se bude jmenovat Karel Gott 80/80 – Největší hity 1964–2019 a vyjde na čtyřech cédéčkách. Název druhé je Karel Gott Singly – 300 písní z let 1962-2019 a vyjde v boxu čítajícím patnáct alb.

Součástí výběru je i nový singl, duet Gott s dcerou Charlotte Ellou Srdce nehasnou, který byl zveřejněn ve čtvrtek večer. Autory písničky jsou Richard Krajčo ze skupiny Kryštof a Petr Harazin ze skupiny Nebe. Klip natočil Janek Cingroš.

„Po dvou pohádkových duetech s Charlottkou pro nás Richard Krajčo napsal první společnou píseň, po které jsem již delší dobu toužil. Nese v sobě emoční hloubku a energii rozpravy mezi otcem a jeho dospívající dcerou. Richard naprosto přesně vystihl sílu myšlenky předat v písni mé dceři pohled na životní situace, které ji mohou také potkat. Jsem hrdý na to, s jakým nasazením a profesionalitou Charlottka píseň nazpívala,“ míní Karel Gott.

„Byla to výzva. Nikdy jsem pro nikoho jiného neskládal, a proto jsem se i trochu bál. Každá píseň je pro mě totiž vždy takový malý klenot a já si říkal, že Karel by si zasloužil jeden takový vybroušený. A o to jsme se s pokorou všichni pokusili. Vznikla zpověď zralého moudrého muže, táty, který už ví, co se chystá. Byl jsem rád, že se Karlovi i Charlottce písnička líbila, a věřím, že se zalíbí i fanouškům. Zazpívali ji totiž nádherně a dali jí velké emoce,“ říká autor skladby Richard Krajčo.

Výsledná zvuková podoba nového duetu Srdce nehasnou vznikla pod producentským dohledem Lukáše Chromka. Ve studiu skladbu nahrál společně s Richardem Krajčem (akustická kytara), Romanem Víchou (bicí), Janem Steinsdörferem (klávesy) a smyčcovým Unique Quartetem.

Karel Gott, Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou

Tagy: ,