ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29334 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Vanua2 má duet se Zofií Dares z Mydy o rozpadu vztahu

0 jsk 28.4.2022

Skupina Vanua2, v jejímž čele stojí zpěvák Yannick Tevi z Oceánie, vydává duet Two Of Us se zpěvačkou Zofií Dares z kapely Mydy. Skladbu produkoval Enthic. Tématem singlu, ke kterému natočil minimalistický klip režisér Misha Pekárek, je rozpad vztahu.

Přestože je kapela Vanua2 na české scéně velmi krátce, daří se jí velkým tempem nabírat nové fanoušky a vyprodávat hudební kluby. V pátek 29. dubna pokřtí v pražské Malostranské Besedě dvě EP, které natočila během covidu. Kmotry budou zpěvačka Bára Poláková a režisér Vladimír Michálek.

Skladba Two Of Us vznikla během songwriting session hudebního labelu BrainZone. „Ten den nás vylosovali ke vzájemné spolupráci. Se Zofiiía Enthicem jsme se potkali vůbec poprvé. Skládání nám šlo tak dobře, že písnička byla v podstatě hotová během několika hodin. Rovnou jsme ji točili do stop. Většina z nich, včetně zpěvů, se nakonec použila do finální nahrávky,“ říká zpěvák Yannick Tevi.

Píseň je o rozchodu dvou lidí. Proto přišlo hudebníkům přirozené pojmout ji jako duet. „Hned po prvním poslechu nám bylo jasné, že hlasy Yannicka a Zofie k sobě skvěle padnou,“ dodává baskytarista Vojtěch Říha.

K nové skladbě natočil videoklip dvorní režisér kapely Misha Pekárek. „Rozhodl jsem se klip ztvárnit minimalisticky. Dva lidé v jednom uměleckém ateliéru. Šlo mi primárně o zachycení dialogu páru, který se rozchází,“ říká Pekárek.