ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6597 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kapela Eddie Stoilow představuje nový singl v češtině

0 jsk 9.1.2024

Pražská pop-rocková skupina Eddie Stoilow oslavila na sklonku loňského roku dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i svým fanouškům nadělila nový český singl, který premiérově zazpívala v rámci narozeninového koncertu v pražském Lucerna Music Baru.

Nyní píseň Nejdál vypouští oficiálně do světa v doprovodu nezvykle temného videoklipu, který ukazuje stinné stránky života a s nimi spojené démony.

Ústřední roli v něm vedle frontmana Honzy Žampy hraje nešťastná láska, deprese a závislost na alkoholu a dalších návykových látkách. Singl je předzvěstí nového studiového alba, které kapela plánuje vydat v průběhu letošního roku.

„Zpívám dvacet let anglicky především z toho důvodu, že jsem vyrůstal v zahraničí. Kolegové z branže mě často nabádali, ať udělám singl v češtině. Nebyl na to ale správný čas. Ten nastal až nyní. Je to pro mě nové, ale myslím, že si to sedlo. Baví mě, že s češtinou mizí jazyková bariéra. Navíc jsem zjistil, že i v rodném jazyku dokážu vyjádřit pocity,“ říká Žampa.

Celý příběh klipu se odehrává v typické venkovské chalupě a jejím přilehlém okolí za šedivého deštivého dne. Ačkoliv samotný text songu je o útrapách, které umí přinést láska, video se tematicky věnuje špatně zvolenému řešení těžké životní situace.

„Chtěli jsme znázornit špatné dopady toho, když se jakékoliv problémy řeší alkoholem nebo jinými návykovými látkami. Důsledky jsou pak mnohem horší, sám o tom dost vím z minulosti, kdy jsem měl temnější období. Zkusme řešit problémy sportem, přírodou, kontaktem s blízkými, hudbou, cestováním či se specialisty, nikdy ne chemií nebo alkoholem,“ přibližuje poselství počinu Honza.

 

jsk