ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20663 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kaczi jako vlčí žena v novém klipu vyjadřuje obdiv k přírodě

0 jsk 22.3.2024

Kněhyně je třetí největší hora Beskyd, z nichž pochází písničkářka Kaczi. Právě ta nyní přichází s novým, tajemným videoklipem nazvaným než Kněhyně.

Píseň vypráví o milencích, kteří se u ní tajně scházejí, a je inspirována pověstí o bohu Radegastovi. Kaczi se tak snaží divákovi předat přesně to, co posluchači na stejnojmenném albu – krásu propojení člověka s přírodou, respekt a úctu k sobě navzájem.

„Jde o obrazy ztvárňující lásku k přírodě, kterou v sobě nesu a životem mě provází. Videoklip má probouzet pocit lehkosti, upřímnosti sám k sobě a důvěry k životu kolem nás“ říká Kaczi.

Na vizuálu ke Kněhyni zpěvačka spolupracovala s režisérkou Terezou Schardou. Jejich cílem bylo udělat na pohled poutavé a neokoukané obrázky, k čemuž jim dopomohly i kostýmy.

„Natáčelo se v Beskydech. Tentokrát jsme chtěly zapojit vlky, což podpořilo naši myšlenku propojení člověka s přírodou. Natáčení s nimi byla pro mě nová zkušenost a měla jsem velký respekt. Přiznávám, že v kostýmu vlčí ženy nebo přírodní divošky jsem se cítila jako ryba ve vodě,“ doplňuje dojmy Kaczi.

Příroda je jedním z témat alba Kněhyně, které vyšlo digitálně 12. února a později i na fyzických nosičích. Singl Kněhyně se stejně jako celá deska natáčel v ostravském studiu Lakovna a Českém rozhlase Ostrava. Klip byl realizován díky podpoře OSA.

Kaczi zahájila koncertní šňůru vyprodaným koncertem v Ostravě a následně v Brně. V první polovině května vystoupí i na amerických pódiích, konkrétně ve Washingtonu D.C., New Jersey a dalších městech.

Tagy: ,