ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8426 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Kabát má v klipu hvězdy devadesátých let

0 jsk 18.10.2022

Skupina Kabát představila videoklip k písni Rumcajs miloval Manku. Ta je prvním singlem z nového alba, které dostalo název El Presidento.

Kabát s ním přišel na začátku měsíce po sedmi letech. Ještě než začal oficiální prodej, získalo podle předplacených objednávek a pravidel IFPI ocenění zlaté album.

Režie klipu se ujal Michal Skořepa. Reálný vzhled prostředí, ve kterém se klip odehrává, vytvořil na počítačích Jaro Atry tak, jak se dnes točí vizuál většiny futuristických a akčních světových filmů. Zajímavostí je, že v klipu je vidět i několik hvězd devadesátých let, jakými byli Jan Saudek, Kamil Střihavka, ale také zahraniční hvězdy Lemmy Kilmister z Motörhead, Freddie Mercury či členové skupiny Kiss a ZZ Top. Ti mají dodat punc autentičnosti doby, o které je nová píseň.

Kapela Kabát je momentálně na halovém turné, které se mělo konat již v roce 2020, ale kvůli pandemii bylo odloženo. Jedná se o dvacet koncertů a Kabát si vybral svou oblíbenou variantu, třistašedesátistupňovou scénu, kde fanoušci stojí a sedí kolem koncertního pódia.