ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15794 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jitka Zelenková vydala singl Vincent

0 jsk 29.3.2022

Zpěvačka Jitka Zelenková vydává singl Vincent. Jde o slavnou písničku Dona Mc Leana, který v průběhu let zařadila do svého repertoáru řada světově proslulých interpretů a u nás ho v sedmdesátých letech proslavil Pavel Bobek.

Zelenková, která si skladby do svého repertoáru vždy pečlivě vybírá, k tomu uvedla: „Starry Starry Night je překrásná melodická písnička. A navíc ji česky už před lety skvěle otextoval Zdeněk Rytíř. Jsem moc ráda, že jeho žena Helena souhlasila s tím, abych ji nazpívala.“

Zelenková vydává singl Vincent v krátkém čase po dvou předchozích písních Věř mi autorské dvojice Ivan Němeček a Jaroslav Wykrent a coververzi písničky Right Here Waiting Richarda Marxe s českým textem Eduarda Krečmara Kamkoli se dáš.

V nové nahrávce ji doprovázejí kytarista Ivan Korený, kontrabasista František Raba a klavírista Lev Rybalkin. Singl doprovází originální videoklip, jejž vytvořila ilustrátorská a designerská dvojice Pavla Šnajdarová a Ondřej Mladý, kteří stojí za studiem OP&K. „Bylo celkem jasné, že klip k této písničce bude animovaný. Pavla a Ondřej to pojali moderně a s citem a mně se výsledek moc líbí,“ dodala Zelenková.

Zelenková těsně před pandemií koronaviru vyjela na narozeninové turné, které však po několika koncertech zákeřná nemoc a lockdowny zmařily.  Nyní se na pódia vrací a 15. května 2022 v pražském divadle ABC uspořádá odložený narozeninový koncert s nadsázkou nazvaný Znovu 70!

(foto: Andrea Kalová)