ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11889 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jana Kirschner a Vojtěch Dyk nabízejí píseň o vzájemné blízkosti

0 jsk 23.3.2020

Jana Kirschner a Vojtěch Dyk spojili síly a přivítali jaro videoklipem k písničce Na okamih. Novinka vyšla symbolicky v první jarní den, 20. března, na Slovensku i v Čechách. Je dialogem dvou lidí, kteří touží po vzájemné blízkosti, ale z mnoha důvodů se jim to ne vždy daří. Videoklip režíroval Juraj Johanides. Jeho důležitou součástí je rozkvetlá kytice, která postupně ztrácí svou krásu a odkvete. Stává se tak jakousi metaforou našich vztahů, každodenních bojů, ale také smíření.

„Původně jsem měla s touto písničkou jiné plány a chtěli jsme ji vydat už před Vánocemi. Nebyl však čas se zastavit a dokončit ji. Jako by jí to nebylo souzeno. A tak vychází až dnes. V posledních dnech mám pocit, že lidé zoufale potřebují slyšet něco pozitivního, alespoň kousek dobré správy. Doufám, že se nám to podařilo a toto bude ta dobrá zpráva i pro všechny muzikanty, kteří podobně jako mnozí jiní umělci, závislí na živých vystoupeních či koncertech, netuší, co s nimi bude. Musíme však spojit síly a tvořit,“ uvedla Jana Kirschner.

K duetu přizvala Vojtěcha Dyka. „Chtěla jsem si splnit sen. Vojtěch je skvělý člověk i muzikant a má jeden z nejkrásnějších hlasů, které znám. Tak jsem mu zavolala a on souhlasil. Nahráli jsme spolu písničku plnou nostalgie, ale i naděje, která jako by patřila právě do těchto dnů a týdnů,“ doplnila Jana Kirschner.

„Od ledna intenzivně pracujeme na novém albu, které bychom chtěli vydat ještě letos. Je možné, že všechno bude nakonec jinak, dnes to nikdo z nás nedokáže odhadnout. Kromě toho, projekt Na okamic bych ráda rozvíjela s dalšími umělci a je možné, že z toho nakonec vznikne něco většího. O tom se však můžeme mluvit až na podzim,“ dodala.

Už jste viděli? Pokáč natočil video k písni Probuzení