ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8916 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jamaron v novém singlu přitvrzuje a bojuje proti šikaně

0 jsk 6.7.2023

Sourozenecká skupina Jamaron před nedávnem vydala singl Nepatrný ztráty, který se její dosavadní tvorbě vymykal jak hudebně, tak jeho poselstvím. Nyní na něj navazuje novinkou Outsider. Kapela v ní ještě více přitvrzuje a ukazuje, že přímočarý rock není okoukaná záležitost z minulého století.

Tematicky posluchače během prázdnin přenese zpátky do školního prostředí. Píseň se totiž točí kolem křehkých vztahů na základní škole, kde jsou studenti často bez vlastního přičinění pasováni do rolí oblíbenců či naopak černých ovcí. Singl doprovází videoklip, kapela se dílem vymezuje proti šikaně.

Natočení videoklipu má na svědomí Tom Tejkl, který se skupinou Jamaron spolupracoval už na minulém singlu Nepatrný ztráty. Tematicky se vše točí kolem šikany (nejen) na základní škole. „Jako spoluautor textu jsem se chtěl vcítit do role černé ovce na základní škole, která je mimo kolektiv a rotují jí v hlavě pochyby, zlost a bojuje se svým sebevědomím,” vysvětluje záměr Ondřej Dostál.

„Původně jsem text rozepsal o pocitech mladistvého studenta, který chce vyvraždit celou střední školu kulometem, ale nakonec jsme zvolili mírnější, i když podobné téma”, doplňuje Ondřej.

„Skladbu jsme jako historicky první textovali všichni tři sourozenci společně a myslím, že to na výsledek mělo jen pozitivní vliv”, pokračuje kytarista Jakub Dostál. „Nebylo to sice snadné, ale myslím, že v tomto tvůrčím procesu budeme pokračovat,” uzavírá zpěvačka Marie Dostálová.

V písni Outsider je zřejmá energie skupiny. Kapela Jamaron, která se pomalu vynořuje na světlo české hudební scény a podle statistik patří mezi dvacítku nejposlouchanější tuzemských rockových kapel, nehodlá svoji cestu k vyprodaným klubům zastavit. Navíc nedávno oznámila, že v pražském Lucerna Music baru oslaví 25. října deset let od prvního společného vystoupení.

(foto: Lucas Kozel)

Tagy: ,