ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29194 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Jamaron přibližuje v písni Malý Berlín pražskou část

0 jsk 21.3.2022

Videoklip k písni Malý Berlín láká k poslechu celého alba, které nahrála pražská skupina Jamaron. Deska se jmenuje Generace a mnohé fanoušky sound jindy pop-folk-rockové kapely překvapí. Zvuk, vybroušený ve studiu Sono, nastolil nový směr, kam se patrně tato mladá pětičlenná parta bude ubírat.

Odloučení a uzavření v době covidové využila pětičlenná formace Jamaron k tvorbě nových skladeb a po namáhavých měsících přichází s nadupanou deskou Generace. Kapela se tentokrát rozhodla pozvat na pomoc producenta Adama Karlíka, který pomohl rozvinout tvůrčí záměr autorů Jakuba a Ondřeje Dostálových.

Na rozdíl od předchozích písní skupiny, se na tvorbě autorsky i producentsky podílel také baskytarista Filip Karlík. Aranžmá desky je pak výsledkem spolupráce zejména Jakuba Dostála a Adama Karlíka, a to za aktivního přispění všech členů kapely, včetně bubeníka Václava Hejdy, který je přes svůj nízký věk přesným motorem uskupení Jamaron.

Nedílnou součástí alba je také píseň Malý Berlín odkazující na stejnojmennou část Prahy, jak vysvětluje autor textu písně Ondřej Dostál. „K napsání textu mě inspiroval příběh kamarádky, kterou její přítel podváděl, nicméně s ní v bytě v pražských Holešovicíh v Malém Berlíně, ještě několik týdnů přespával,“ rozvádí podtext písně Ondřej Dostál.

„Při nahrávání ve studiu se vždy snažím ztotožnit s textem a najít v něm propojení s osobním příběhem. V případě Malého Berlína se mi podařilo vcítit se do písně natolik, že jsem v návalu emocí musela na pár minut přerušit nahrávání,” doplňuje Marie Dostálová.