ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16813 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Ivana Korolová představuje svůj virtuální svět ve videoklipu

0 jsk 25.3.2021

Videoklip Z O na 200 vznikl netradičním způsobem real-time produkce, a to ve spolupráci se studiem Xlab. Toto studio zde pro Ivanu vytvořilo vlastní virtuální svět, kde se téma skladby promítá do 3D projekcí.

„Už dlouho jsem chtěla natočit další videoklip a znovu tak lidem připomenout své debutové album Kruhy. Píseň Z O na 200 je o chronickém kašlání na druhé, o planých slibech a vlastním světě, kde mám svoje pravidla. Taky ale v rámci písně zjišťuji, že se karta obrací a já můžu zůstat sama,“ popisuje motivy ke vzniku nového videa Korolová.

„Na jeden záběr jsem musela tímto světem proplout jako v počítačové hře, vyhýbat se předmětům a reagovat na jednotlivé scény a také na tři kamery. Díky tomu nás po skončení natáčení nečekaly dlouhé noci s postprodukcí, ale klip byl vlastně hotov. Jako když si pustíte youtubera, jak hraje videohru,“ dodává.

Studio Xlab má bohaté zkušenosti právě s real-time produkcí, před pandemií tvořilo videoobsahy na koncertní show, zároveň pro televizní pořady a velké konference jak v Čechách, tak i v USA. Po zavedení restrikcí se tým Xlabu rychle přeorientoval na online svět, kde mohl zúročit své dosavadní zkušenosti. A tak vznikl nápad tvořit virtuální světy.