ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8064 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Inekafe točili klip k písni Severní vítr i na filmových místech

0 jsk 27.12.2022

V listopadu vydala slovenská poppunková skupina Inekafe album Made in Czechoslovakia. Výběr písniček na ně byl zaměřen na skladby z osmdesátých let z časů bývalého Československa, zároveň na dobové hity. Muzikanti je nahráli v pop-punkové podobě a výsledek se líbí nejen jim, ale i fanouškům.

Nyní zveřejnili videoklip, ve kterém si i sami zahráli. Je to jediný hraný klip k albu Made in Czechoslovakia a je k písni Severní vítr, která je hlavní skladbou k filmu Vrchní, prchni! Část videoklipu se odehrává na stejných místech jako děj filmu s Josefem Abrhámem v hlavní roli. Přítomna je i závěrečná scéna, kdy číšníci honí falešného vrchního.

„Skladba Severní vítr je nejsignifikantnější předělanou skladbou z cover alba Made in Czechoslovakia, jelikož původní verze byla nahrána jako country ve tříčtvrtečním rytmu. My jsme ji předělali do čtyřčtvrtečního rytmu a punku. Film měl premiéru před dvaačtyřiceti lety, roku 1980 a léta nás baví na televizních obrazovkách. V tom období byli všichni členové kapely děti. Vydáním alba Made in Czechoslovakia jsme si zavzpomínali na dětství tímto originálním způsobem,“ vyjádřil se ke skladbě zpěvák a kytarista Vratko Rohoň.