ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17909 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Imodium opět rozsvěcí lampy

0 jsk 21.11.2023

Když členové broumovské rockové kapely Imodium v červnu ohlásili po několikaleté pauze návrat na koncertní pódia, dalo se tušit, že to nebude jen tak. Zvlášť když pomyslný comeback proběhne v roce, kdy kapela oslaví dvacet let od vydání eponymního debutu.

Potvrzuje to skutečnost, že si Imodium pro znovushledání s fanoušky zamluvili pražské Forum Karlín, kde odehrají 4. dubna 2024 svůj dosud největší samostatný koncert. A potvrzuje to i právě vydaný nový singl Lampy doprovázený klipem, kterého se ujal mladý režisér Honza Kašpar v tandemu s kameramanem a scenáristou Chaplym Rzblzem.

„Nikdy jsem neměl rád, když se vysvětluje význam písně, ovšem v tomhle případě je to nad slunce jasný. Jsme zpět. Píseň je o nás a o všech dalších, kteří chtěli zkusit něco jiného, odpočinout si od někoho a něčeho, ale nakonec zjistili, že je jim stejně nejlíp pohromadě, u toho, o co pečují celý život. Jenom tehdy vám zase srdce hoří na tisíc procent a všechno včetně vás září. proto Lampy,“ komentuje zpěvák a kytarista kapely a autor textu Thom novinku.

Ta je esencí toho, co definuje Imodium – svěží poctivý rockový základ, nosná melodická linka a výrazný refrén podpořený přesvědčivým pěveckým projevem. „Jsme spolu ve studiu po cca šesti letech, každý jsme ušli kus cesty, což je na hudbě, myslím, znát. Jsou to Imodium, tak jak je známe, jen zkušenější a zralejší,“ dodává kytarista Daniel Franc.

(foto: Michal Havlíček)

Tagy: ,