ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 31169 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Harlej zveřejnil vzpomínku na kamaráda k jeho nedožitým padesátinám

0 jsk 14.6.2022

Skupina Harlej natočila nový klip k písni Odcházím z předposledního alba Hodný holky zlý kluky chtěj, za které v loňském roce obdržela platinovou desku. Zdánlivě neočekávané rozhodnutí má jasný důvod. Klip měl premiéru 13. června, v den nedožitých padesátých narozenin zpěváka Vladimíra Šafránka.

„Píseň Odcházím zpívali v roce 2015 na našem turné k dvacetinám Tomáš Hrbáček a Vláďa Šafránek jako duet a ve stejný úpravě jsme ji potom nahráli v nové verzi na tehdy aktuální album. Ve studiu jsme měli kameru a já tenkrát natáčel Vláďu, když zpíval své části. Na videa jsem časem zapomněl, ale asi před rokem a půl je náhodou objevil ve svém archivu. Tehdy vznikla myšlenka dotočit k sekvencím s Vláďou nové záběry s Harlejem a udělat vzpomínkový klip,“ vysvětluje Tonda Rauer, kytarista a kapelník Harleje.

„Dost dlouho jsme to odkládali, nebo možná spíš hledali odvahu, a pak se přiblížilo výročí Vláďových nedožitých padesátin a bylo jasné, že přišel ten pravý čas. Chceme nejen našim fandům připomenout Vláďu, který byl výborný zpěvák, muzikant a bohém, ale především kamarád,“ dodává.

„Odcházím je smutná písnička, ale doufáme, že lidem klip přinese to, o co, odvážím se tvrdit vždycky, Vláďovi šlo, a to bavit lidi. Berte to od nás jako vzpomínku na zpěváka a kamaráda, který vždycky byl a bude s Harlejem spojený,“ komentuje ještě Rauer.

Kromě koncertů se v současné době Harlej soustředí na přípravu následovníka prozatím posledního alba Smutku dávám sbohem z roku 2020. Studiová novinka by měla spatřit světlo světa na jaře 2023.