ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6022 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Hana Barbara uzavřela písní Po lásce jeden příběh

0 jsk 7.7.2020

Zpěvačka Hana Barbara vydala nový singl a videoklip Po lásce. Uzavírá jím sérii monotematických písniček, v nichž se vypořádávala s nevydařeným vztahem. Všechny emoce, které s ním souvisely, vložila do hudby, a především textů. Autorem klipu i scénáře k němu je Miroslav Smith.

„Mé poslední písničky jsou monotematické. Řešila jsem v nich jeden svůj vztah, a to od začátku do konce. A řešila jsem i vnitřní vztah, který po něm zůstal. Pouštěla jsem ven emoce, aby mě to dál nebolelo. Některé okamžiky v textech jsou vyfabulované, ale většina z nich je prožitá,“ vysvětluje Hana Barbara.

Hlavní roli ve videoklipu hraje ona. Skvělé výkony v něm podali i Lukáš Mottl a Ota Klempíř, mimo jiné člen skupiny J.A.R.

„Námětem ke složení písně byla jednak má vlastní zkušenost, a také v okolí jsem vypozorovala podobné vzory chování lidí, kteří se právě rozcházejí nebo řeší vztahové problémy. Někteří se je snaží znovu slepit a možná se jim to na nějakou dobu daří, ale pokud se nesnaží oba a nepracují na tom společně, dřív nebo později se vztah rozpadne. Tato píseň jasně a přesně vystihuje tenkou hranici, na které vztah balancuje. Některé rány prostě nechávají jizvy, které jsou očividné a nikdy se nezahojí úplně. Skladba Po lásce trefně vystihuje postoj, který současně mám k mé situaci,“ říká zpěvačka.

„Videoklip jsme točili v opuštěném bývalém vojenském objektu na kraji Prahy. Lidé tam asi chodí hrát air soft, protože jsme všude nacházeli drobné kuličky – náboje. Ta židle, na které sedí můj partner, je v té budově nejspíš pořád. Nechali jsme ji tam,“ vzpomíná Hana Barbara.

Loni ohlásila vydání alba. Nakonec se ale rozhodla, že bude každý měsíc vydávat singl s videoklipem. Některé z nich byly nízkonákladové, jiné měli vyšší rozpočet. Ten k písni Po lásce patří zatím k nejdražším.

Momentálně má k dispozici ještě dvě skladby, které vznikly v době, kdy počítala s deskou. Vyjdou v následujících měsících, nicméně ani jedna už nebude souviset se vztahovým příběhem vloženým do předešlých písniček. V textech chce akcentují svobodu a bezstarostnost. „Vracím se i k myšlenkám na vydání alba. Fyzické nosiče se dnes už skoro neprodávají, láká mě ale, že bych měla písně z jednoho období pěkně pohromadě,“ říká Hana Barbara.

Své další hudební plány už spřádá s novým producentským týmem. Sound jejích písniček by se měl přiblížit k takzvanému bubble popu, jehož reprezentantkou je například korejská zpěvačka Hyuna.