ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27016 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Foo Fighters zveřejnili nový singl i seznam hostů

0 jsk 20.10.2014

Těžko pochybovat o tom, že jednou z největších událostí tohoto roku na rockové scéně bude novinka americké kapely Foo Fighters s názvem Sonic Highways. Fanoušci se již dočkali zveřejnění první skladby. Jmenuje se Something From Nothing.

Pestré album bude podle dřívějšího sdělení členů kapely reprezentovat osm různých amerických rockových metropolí, přičemž na každé ze skladeb se podílely i významné osobnosti místní hudební scény.

Singl s názvem Something From Nothing nahráli Foo Fighters v Chicagu. Ve studiu Electrical Audio se na vzniku zveřejněné písně podílel jeho zakladatel Steve Albini. Hudebník a producent, který je žijící legendou chicagské scény, spolupracoval se stovkami interpretů, včetně Nirvany, Roberta Planta, The Stooges, PJ Harvey, Manic Street Preachers či Bush. Hostem v písni je Rick Nielsen, kytarista a hlavní skladatel chicagské kapely Cheap Trick.

Pokud jde o další hosty na albu, například v písni The Feast and the Famine se představí kapela Bad Brains, v Congregation zpěvačka Carrie Underwoodová, v písni Outside Joe Walsh, v Subterranean Ben Gibbard a v I Am A River Chuck D z Public Enemy.

Album Sonic Highways vyjde 10. listopadu. Vznik unikátní nahrávky kapela zaznamenala v podobě stejnojmenného dokumentárního osmidílného seriálu, který režíroval lídr formace Dave Grohl.

První část minulý týden odvysílala americká stanice HBO, která pak na své oficiální facebookové stránce odvysílala i živý přenos z koncertu Foo Fighters v Chicagu. Sledovat jej ale mohli pouze uživatelé Facebooku ve Spojených státech.

Foo Fighters – Something From Nothing: