ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14795 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Fast Food Orchestra a pohádkové bytosti na drogách

0 jsk 2.12.2020

Skupina Fast Food Orchestra vydala již druhou ukázku z nového alba. V písni Z pohádky do pohádky kapela s nadsázkou přiřadila k různým pohádkovým postavám drogovou tématiku. Text reggae písničky vznikl na cestách po koncertech v dodávce a skladba je opatřena videoklipem, ve kterém účinkují pouze emotikony. Podle členů Fast Food Orchestra je píseň nadsázkou a spíše vtipnou záležitostí. Hudebně jde však o návrat ke kořenům uskupení, které patří mezi zakladatele stylu ska a reggae u nás.

„Nápad na text vznikl cestou na koncert v dodávce. S oblibou říkám, že když se do ni nastoupí, IQ klesá. Panovala taková ta klasická veselá nálada, kdy jsme jednotlivým pohádkovým bytostem přiřazovali souvislost s nějakou návykovou látkou. Autory textu jsme tak trochu všichni, jelikož každý z nás, včetně zvukaře a tour manažera, má v textu minimálně jednu svoji postavu. Myslím, že kromě legrace a nadsázky žádné tajemství ani návody neskrývá. I když je fakt, že by se to možná nabízelo. Je to zkrátka humor, místy možná trochu přes čáru, ale náš,“ říká Filip Vondrášek alias Fido, skladatel, zpěvák a trombonista kapely.

Skupina navíc nedávno vydala první singl, titulní píseň nového alba Vezmu tě s sebou. Ta svým country nádechem tak trochu žánrově vybočuje ze standardu kapely.

„Se žádnou písničkou se asi nezavděčíte úplně všem. První singl byl hodně jiný, než někteří fanoušci čekali, to je pravda. Nás to tak ale baví. To, co nás nebaví, je přešlapovat na místě. Bez hudebního vývoje bychom se asi unudili. Proto jsme rádi, že nová deska bude hodně žánrově různorodá. Pořád jsme ale Fast Food Orchestra,“ doplnil zpěvák skupiny Adam Hejna. Nové album spatří světlo světa na začátku prosince 2020.