ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7733 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Dianah Kay a její sebedestruktivní návyk

0 jsk 30.1.2023

V roce 2020 se v česko-slovenské verzi talentové soutěže SuperStar Diana Kovaľová nepochybně zaryla do paměti fanoušků.

Tehdy teprve patnáctiletá blondýnka a stříbrná finalistka s talentem neustále překvapovala jak porotu, tak diváky. K údivu mnoha z nich se v kontroverzním finále soutěže neumístila na první, ale těsně na druhé příčce.

Teď, po téměř třech letech, vydává svůj debutový singl Self-destructive Habit i s videoklipem, představuje své umělecké jméno Dianah Kay a dokazuje, že po tu dobu v ústraní tvrdě pracovala na své vlastní tvorbě. Výsledkem je singl, za který by se rozhodně nestyděly ani mezinárodní hvězdy. Zároveň s anglickou vznikla i verze slovenská, která nese název Sebadeštruktívny návyk.

Jako první vznikla anglická verze Self-destructive Habit. „Byla jsem zmatená ze vztahu s kamarádem, se kterým jsem se naposledy viděla před dvěma lety. Chtěla jsem, abychom zůstali len jako kamarádi, ale on cítil něco víc. Když jsme se loučili v objetí, tak jsem vzhledem okolnostem věděla, že už se možná nikdy neuvidíme. Oba jsme se tehdy rozplakali a neřekli ani slovo,“ vysvětluje zpěvačka význam písně.

„Postupně jsme začali ztrácet kontakt a když jsem pak viděla jeho fotku s novou přítelkyní na Instagramu, naše role se vyměnili a teď jsem to byla já, která trpěla. Všechno mi ho začalo připomínat a držela jsem to v sobě až do momentu, dokud jsem nenapsala tuto písničku,“ dodává.

Přestože Diana vyrůstala ve španělské Malaze, vždycky se těšila na Slovensko, kde má zbytek svojí rodiny. Každou návštěvu u příbuzných se snažila co nejvíce prodloužit a nedávno se ze Španělska přestěhovala do Bratislavy. I proto se rozhodla, že by její debut neměl být pouze anglický, ale přeložila celý text i s jeho původním významem do slovenštiny. V Bratislavě také Dianah Kay natočila k Self-destructive Habit videoklip. Jeho tvorby se ujala osvědčená produkce slovenské scény, Illuminate v režii Martina Mika.

(foto: Andrej Hrušovský)