ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9629 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Desátým klipem k novému albu uzavřel David Koller unikátní projekt

0 jsk 26.9.2023

Zpěvák David Koller právě zveřejnil závěrečný videoklip ke svému aktuálnímu albu LP XXIII. Je součástí dlouhodobého konceptu, kdy k postupně v rozmezí dvou let vydávaným singlům zároveň vznikaly v různých produkcích a pod taktovkou několika režisérů videoklipy.

Všechny nové písně shrnul Koller do podoby alba, které vyšlo 24. února, některé písně dostaly svou vizuální podobu až po jeho vydání. Závěrečným klipem projektu je Za hranou, který složil kytarista Kollerovy kapely Michal Pelant na text Michala Ambrože.

„Potkávání, zanechávání sebe, sdílení, pokračování a uzavírání je hlavní téma klipu k písni Za hranou,“ říkají tvůrci klipu a dodávají: „Být někdy, sám v sobě i k jiným, za hranou a získat tím, vyjít silnější a jít dál… Jen ta hrana se s věkem posouvá. Je ostřejší a nebezpečnější. Nicméně právě tam, a v návratech zpět od ní, se odehrává většina nejdůležitějších momentů v našich životech.“

Text je posledním dílem Michala Ambrože, který zemřel 31. října loňského roku. Byl blízkým přítelem Davida Kollera, kapelníkem Jasné páky, první skupiny, ve které Koller hrál, do níž se po mnoha letech vrátil a působí v ní vedle svých dalších projektů dodnes.

Ambrožovo alter ego představuje ve videoklipu zpěvák a básník Petr Váša, současný frontman Jasné páky. Není to ale jediná známá tvář, kterou ve videu, kromě členů Kollerovy kapely, zahlédneme. Figurují zde například Robert Kodym, David Černý, Anna Koller či Jan Koller.