ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5460 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: David Koller zpívá o ztrátě soukromí

0 jsk 11.6.2020

Zpěvák, skladatel a hudebník David Koller představuje nový singl My se vám ozveme a vizuální koncept, do kterého zarámuje v tomto roce celou svou novou hudební tvorbu. Autorem hudby písničky je Matěj Belko, společně s Kollerem je i spoluautorem textu.

Stěžejním motivem singlu My se vám ozveme je ztráta soukromí, která se v této době stala opět velmi aktuálním tématem. Koller singl nahrál spolu s Matějem Belka (kytara, baskytara, klávesy), se svým dlouholetým spoluhráčem z Lucie a Kollerband Markem Minárikem (baskytara), Vítem Halškem (perkuse) a svým synem Adamem Kollerem (bicí). Sloky se znepokojujícím elektronickým podkladem střídá výbušný kytarový refrén, jenž je umocněn syntetizátory. Na své si tak přijdou fanoušci Kollerovy rockové tvorby i současnějšího zvuku, který dobře koresponduje s tématem skladby.

„Je to o tom, že Velký bratr nikdy nespí a vidí tě na cestách, na ulici, měří ti rychlost, teplotu a určitě si tě může kdykoli poslechnout z tvého telefonu podívat do esemesky, e-mailu a podobně. Už jsme to tu měli a je to stále horší. Vadí mi ta ztráta soukromí, což zpravidla předchází ztrátě svobody, jak vidíme v přímém přenosu například v Číně nebo jinde ve světě,“ říká David Koller.

Videoklip k singlu My se vám ozveme vznikal během karantény v úzkém pracovním kruhu. Režie se ujal Vít Hradil, který o natáčení řekl: „Vše bylo jen o nás dvou a byl to vyloženě velmi komorní průběh natáčení. Já, kamera a David. Nic víc.“