ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6386 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: David Koller představuje cikánskou lásku

0 jsk 2.7.2015

Nádherná syrová příroda severovýchodního Slovenska, autentické romské osady a za tím velká a trochu tajemná lovestory. Tak vyhlíží nový videoklip k písničce Gypsy Love z alba ČeskosLOVEnsko zpěváka a hudebníka Davida Kollera. Uvedená deska vyšla na jaře letošního roku a patří zatím k těm nejlepším, které se letos na českém hudebním trhu objevily.

Videoklip k písničce Gypsy Love vznikal v minulých týdnech pod dohledem slovenského režiséra Rolanda Wranika. „Píseň nás zaujala ihned a okamžitě vznikl scénář, který vypráví o vztahu mladého chlapce k romské dívce, jak nám ho popsal David. Od začátku jsme se shodli na tom, že nemáme rádi popisné klipy. Veškeré emoce jsme se snažili vyjádřit obrazově v krátkém snímku s příjemným nádechem uměleckosti. Zasazením do prostředí romské vesnice pak vše dostalo autentický náboj,“ popisuje Wranik a dodává, že na celý proces realizace videoklipu dohlížel i David Koller. „Říkal nám, co by kde konkrétně chtěl. Myslím si, že díky tomu jsme se lépe trefili do toho, co cítil.“

Natáčení se odehrávalo ve Staré Ľubovni na severovýchodním Slovensku a velkou zkušeností bylo pro celý štáb natáčení v autentických romských osadách. „Vlastně jsme si nedokázali představit, že bychom tam nenatáčeli. Byli jsme mile překvapení, že nás všichni přijali velmi přátelsky. Nakonec byli Romové nadšení a všichni chtěli být v záběru,“ vzpomíná režisér.

Do hlavních rolí v příběhu videoklipu kromě Davida Kollera obsadil neherce Kristinu Tukanovou a Michala Pribylince. „I bez předchozích zkušeností zvládli své role na výbornou jako profesionálové. Oba dva jsou dobří kamarádi i v soukromém životě, právě proto si tak dobře rozuměli,“ uzavírá.

Hudbu k písni Gypsy Love složil David Koller s kytaristou Michalem Pelantem. Text na hotovou muziku napsala slovenská básnířka Mirka Ábelová.

„Když jsme začali dělat s Mirkou na textech, často jsme si povídali o tom, co nás na společnosti štve a co těší. Jednou došla řeč na Romy a oba jsme se shodli, že předsudky, které společnost vůči nim má, a ty neustálé rasistické útoky nám lezou na nervy. Pak mi říkala, že jí romští kámoši říkají blonďavé cigánča, a to mě pobavilo, protože mně kámoši z Karlína říkali, že jsem bílej cikán. Řekli jsme si, že s tím musíme něco udělat, a tak vznikla Gypsy Love,“ vzpomíná na vznik písničky David Koller.

David Koller – Gypsy Love

(Foto: Braňo Špaček)