ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30071 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Dave Grohl z Foo Fighters si zlomil nohu, ale koncert dohrál

0 jsk 15.6.2015

Dave Grohl se v pátek večer během koncertu své kapely Foo Fighters ve švédském Göteborgu nešťastně zranil. Po pádu z pódia si zpěvák a kytarista zlomil nohu a museli jej přímo na místě ošetřit zdravotní záchranáři. K radosti fanoušků se však nakonec na scénu vrátil a koncert dohrál.

Nepříjemný pád přišel hned v úvodu vystouení. Stalo se to krátce po začátku druhé skladby Monkey Wrench a chvíli to vypadalo, že se očekávaná show zruší. „Dámy a pánové, miluji vás, ale myslím, že jsem si právě zlomil nohu. Skutečně jsem si ji zlomil,“ řekl Grohl do mikrofonu bezprostředně po pádu a fanouškům se za svou nehodu nezapomněl omluvit.

Nyní je už jasné, že frontman skupiny Foo Fighters na svůj heroický páteční výkon v nejbližších dnech nebude moci navázat. Na pódiu se totiž opět objeví „až“ týden po nešťastném pádu, po kterém se za čtvrthodiny vrátil se zabandážovanou nohou a koncert dohrál vsedě s berlemi. Lékaři mu po vystoupení totiž doporučili odpočinek, aby mohla noha pokojně srůst a nenastaly pozdější komplikace.

Kvůli tomu byla kapela Foo Fighters nucena zrušit koncert na festivalu Pinkpop v Nizozemí, který tak přišel o headlinera, a také ve švýcarském St. Gallenu naplánováný na úterý 16. června.

Jejím nejbližším vystoupením bude v pátek 19. června koncert v londýnské Wembley. Zásadně si například oddechli i návštěvníci festivalu Glastonbury, kde se mají američtí rockeři představit 26. června. Na podzim se pak vystoupení Foo Fighters s jistě již uzdraveným Grohlem v čele dočká i střední Evropa. 9. listopadu vystoupí kapela v polském Krakově (Tauron arena) a o dva dny později ve Vídni (Stadthalle).

Dave Grohl a jeho úraz v Göteborgu

https://www.youtube.com/watch?v=tLWfLeHSZ-8