ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12771 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Chinaski natočili klip k písni Punčocháče

0 jsk 20.6.2024

Punčocháče jsou vůbec nejstarší a jednou z nejoblíbenějších písní skupiny Chinaski. V rámci oslav třiceti let je fanoušci mohou nyní slyšet se zcela novým zvukem, kterým ho kapela opatřila během svého únorového pobytu ve velšském studiu Rockfield.

Vedle toho se Punčocháče dočkaly také svého prvního videoklipu. Režie klipu, jehož zápletkou je přepadení banky, se ujal Jakub Kohák, role lupiček obsadily herecké hvězdy Eva Holubová, Jaroslava Obermaierová a Lilian Malkina.

Punčocháče v novém provedení jsou předvěstí speciálního narozeninového alba. „Dospěli jsme a cítíme, že některé písně, které jsme v minulosti nahráli, bychom dneska zahráli jinak. Někdy jsou to písně, které neprávem zapadly a někdy takové, které si prostě zaslouží tu nejlepší současnou produkci a zvuk. Takových písní jsme vybrali deset, odjeli jsme je nahrát znovu do legendárního britského studia Rockfield a budeme je postupně zvěřejňovat,” vysvětluje Michal Malátný.

Zajímavostí je, že žádná z vybraných písní nikdy neměla klip. Fanoušci se tak v průběhu letošního roku dočkají až deseti nových.

O ten první k písni Punčocháče se režisérsky postaral Jakub Kohák. „S Jakubem v roli moderátora se Chinaski na koncertech potkávají často. Jsme rádi, že naše námluvy vyústily v natočení klipu k písni Punčocháče. Jakub přišel s perfektním námětem i hereckým obsazením,” komentuje spolupráci manažer kapely Martin Pokorný.

Hlavní role v klipu, jehož zápletkou je přepadení banky, obsadily herecké hvězdy Eva Holubová, Jaroslava Obermaierová a Lilian Malkina.

Režisér Jakub Kohák k tomu tvrdí: „S chlapci z mnoha kapel domlouváme natáčení už léta. A popravdě, už jsem pomýšlel na videoklipový vejminek. Ovšem když jsem slyšel Punčocháče, změnil jsem názor, a ještě jednou vzal kameru do rukou. Však Chinaski, kapela, u které platí staročeské pořekadlo: Co píseň to hit – co hit to píseň!, těm se nedá odolat.“

Tagy: ,