ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4697 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Česko-slovenský duet k filmu o Gumpovi otevírá téma psích adopcí

0 jsk 7.3.2024

Už za pár týdnů se do slovenských kin po třech letech dostane film Gump: Jsme dvojka, volné pokračování příběhů malého psa. Nyní tvůrci filmu zveřejnili písničku. Jmenuje se Nech pochopíš a na svědomí ji má Eduard Rovenský s kapelou Highland, kteří do ní jako hosta pozvali slovenskou zpěvačku Zuzanu Smatanovou.

Do rádií se dostává právě teď a spolu s ní i videoklip, ve kterém se objeví několik známých osobností se svými pejsky, ale také s pejskem z útulku. A právě adopce psích sirotků je hlavním motivem písničky.

Nápad na ni vznikl už dříve, ještě v době, kdy se do kin dostal první příběh o Gumpovi. Přišel s ním Eduard Rovenský spolu s autorem knihy a producentem filmu Filipem Rožekem. „Bavili jsme se, že by bylo hezké udělat písničku zaměřenou více na adopci psů, kteří čekají v útulcích v celém Československu,” prozradil Rovenský.

Téma „nekupuj – adoptuj“ nakonec zapojili do singlu k filmu Gump: Jsme dvojka a ke spolupráci přizvali Zuzanu Smatanovou. „Věděli jsme o ní, že je skvělá, ale až samotná práce na písničce a následně i klipu nám ukázala, jak velkou osobností a opravdu kreativním umělcem je,“ tvrdí český raper. Na písničce začali pracovat už před dvěma lety.

Zuzanu Smatanovou, která má za sebou několik titulních písniček k filmům, pozvání do spolupráce velmi potěšilo a ani na chvíli nezaváhala, zda přikývne. „Jelikož jsem milovník zvířat a speciálně psů, bylo pro mě téma filmu a písničky jasným důvodem říct ano. Napsala jsem si text i melodii svého partu a celé se to krásně spojilo s tím Edovým. Navíc ve videoklipu si mohl zahrát i můj vlastní pes Guru. Věřím, že písnička i klip pomohou myšlence adoptování pejsků z útulků a dostane se co nejdál mezi lidi,“ sdělila Smatanová.

Ve videoklipu si kromě jejího psa zahráli další „celebritní“ psi se svými majiteli, ale také pes, jenž na svůj domov zatím čeká v útulku Svobody zvířat. Tento kříženec teriéra Jacka Russela jménem Maxík zapózoval ve společnosti moderátorky Adely Vinczeové.

Zatímco písnička a videoklip už světlo světa spatřily, 28. března se do českých a slovenských kin dostane i filmové pokračování příběhu psího hrdiny Gumpa, tentokrát pod názvem Jsme dvojka. V hlavních rolích se v něm objeví Richard Krajčo, Bolek Polívka, Vica Kerekes, Štěpán Kozub, Pepa Vojtek, Karel Roden a další.

(foto: Lukáš Zima)