ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17102 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Čechomor a Kandráčovci v unikátním spojení. Vydali singl

0 jsk 19.4.2022

Skupina Čechomor navázala na spolupráci se slovenskými Kandráčovci a nahrála s nimi píseň Byla vojna. Singl vyšel před Velikonocemi a doprovází jej klip. Obojí pak předznamenává společné turné obou hudebních seskupení.

Čechomor i Kandráčovci staví na folkloru. Mají na něj ale trochu jiný pohled, a právě tento fakt je vzájemně obohacuje a skýtá atraktivní možnosti. Tak vznikla první společná nahrávka: „Skladbu Byla vojna jsme natočili už dříve, ale napadlo nás, že bychom ji s Kandráčovci mohli vzkřísit. Oni dodali kus svého umu, takže má i česko-slovenský text, a v novém kabátu je zase jiná a dokonalá,“ říká zpěvák a houslista Karel Holas.

Singl doprovází klip, který vznikl ze záznamu společného vystoupení na podporu Ukrajiny. Mimořádnost koncertu podtrhla skutečnost, že se odehrával na dvou místech současně: „Hráli jsme spolu přes hudební most a s výsledkem jsme byli spokojení. Vybralo se více než dvanáct a půl milionu korun,“ upřesňuje zpěvák a kytarista František Černý.

Singl a klip jsou ochutnávkou společného turné chystaného na červen: „Kromě aktuálního singlu zahrajeme mnoho dalších společných písní. Po našem prvním soustředění, které proběhlo v březnu v Praze, je jasné, že tato spolupráce bude velkolepá,“ přibližuje koncertní podobu Karel Holas.

„Diváci neuvidí dvě samostatná představení, ale kapely se v průběhu večera několikrát propojí v jeden celek a budou hrát bez přestávky tři hodiny. Připojí se samozřejmě i Martina Pártlová a vystoupí ještě náš občasný host Voxel,“ dodává.

Čechomor a Martina Pártlová & Kandráčovci & Voxel
4. 6. Český Krumlov
23. 7. Dolní Lomná
6. 8. Starý Hrozenkov
27. 8. Telč

(foto: Rado Vnenčák)