ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30371 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Blitz Union zpívají o expertech na všechno

0 jsk 20.10.2020

Rocková kapela Blitz Union se po roce od vydání debutového EP Revolution hlásí s novým klipem k singlu TV, který vychází pod německým labelem Dreamstart Music & Management.

„Skladba ironicky pojednává o tom, jaký mají média vliv na lidi, zejména televize, v době, kdy se vždy na veřejnosti řeší nějaká situace. Určitá sorta lidí se tak cítí být experty na vše. Jinými slovy, s příchodem dalšího fenoménu se daná osoba pouze překvalifikuje skrz televizi a pokračuje si ve svém rozhazování mouder a bití se za svou pravdu,“ popisuje význam skladby Mark Blitz, frontman kapely.

Blitz Union tentokrát vsadili pouze na vlastní songwriting včetně prdukce. Spojili se se švédským producentem Dinem Medanhodzicem (Smash Into Pieces, The Unguided, Hardcore Superstar), který se postaral o post-produkci.

Jan Šorm, jenž stojí za novou produkcí kapely, dodává: „Naši prvotinu jsme dělali se sedminásobným držitelem prestižních cen Grammy Stevem Thompsonem, který nás pozval i do USA, kde se EP Revolution dokončovalo. Když dostanete příležitost dělat s někým, kdo točil s Metallikou nebo produkoval kapelu Korn, stěží to lze odmítnout. Nicméně je všem asi jasné, že to představuje obrovskou finanční zátěž, kterou nelze opakovat často. Avšak z USA jsme si odnesli mnoho zkušeností právě i po technické stránce, že jsme si mohli troufnout si to zprodukovat ve vlastní režii a udržet již vysoko nastavenou laťku. Oproti původnímu EP jsme měli na produkci více času, nikdo nám do toho tolik nemluvil a mohli jsme opět všichni svobodně a společně tvořit ve vlastním malém studiu. Co se týká post-produkce, dali jsme se dohromady s Dinem, se kterým jsme si neskutečně sedli. Když poslal první mix, byli jsme nadšení jako nikdy předtím a bylo nám hned jasné, že máme stejnou představu o směru našeho zvuku.“