ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9487 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Beyoncé je obviněna z plagiátorství. Senzace se ale nekoná

0 jsk 10.11.2014

Americká zpěvačka Beyoncé by se mohla mít v současnosti skvěle. Patří stále k nejpopulárnějším zpěvačkám planety a podle magazínu Forbes se minulý týden stala i nejbohatší umělkyní ve sledovaném dvanáctiměsíčním období. Může za to děkovat především množství koncertů, které v poslední době absolvovala. A samozřejmě i loňskému úspěšnému albu.

Aktuálně jí ale nálada trochu zhořkla. Čelí totiž žalobě za porušení autorských práv. Někdejší členku americké dívčí popové skupiny Destiny’s Child zažaloval zpěvák Ahmad Javon Lane, který tvrdí, že její píseň XO je plagiátem jeho skladby XOXO.

Lane v žalobě uvedl, že svou písničku pustil nejmenovanému zpěvákovi, který spolupracoval s Beyoncé jako doprovodný vokalista. Ta se pravděpodobně od něho následně o skladbě dozvěděla a její námět a melodii použila na svou stejnojmennou studiovou desku, která vyšla loni v prosinci. Lane nyní žádá jako odškodné minimálně tři miliony dolarů. K soudu by mělo dojít v nejbližších dnech.

Pravda je nicméně trochu složitější, protože nejde o na první pohled jasný plagiát. Přikládáme záznamy obou skladeb. Jejich podobnost podle všeho končí při vyslovení písmen X a O. Spíše se zdá, že jde jen o další z pokusů o zviditelnění své tvorby díky obvinění slavné umělkyně z plagiátorství.

Beyoncé – XO

 Ahmad Javon Lane – XOXO

http://www.youtube.com/watch?v=bv4YbWylASg

Tagy: ,