ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18346 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VIDEO: Aneta Langerová uvedla klip k apokalyptické písni

0 jsk 9.8.2021

Aneta Langerová představila videoklip k apokalyptické písni Tělo 2086 a vyráží na letní koncertní turné Dvě slunce. Turné nese název podle stejnojmenného alba, které v létě poprvé představí fanouškům na osmi místech. Odstartuje ho 9. srpna koncertem v pražském šapitó Azyl78, jímž album i nový videoklip symbolicky pokřtí.

Když Aneta s Jakubem Zitkem skládali píseň Tělo 2086, nemohli tušit, že opravdu přijde doba, kdy se lidé nebudou moci hýbat, líbat a navzájem se dívat přímo do očí. Rovněž nemohli tušit, že si fanoušci na nové album Dvě slunce počkají více než půl roku, aby si je poslechli naživo na letním turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován.

„U natáčení jsme se nasmáli absurdním situacím, které vznikají neosobní mezilidskou komunikací. Anonymní svět nikdy nemůže nahradit lidskost. Proto píseň Tělo 2086 končí nadějeplným slovem Touha,“ říká Aneta.

Videoklipu se režijně ujal režisér Vítek Bělohradský a vznikal na krásných místech naší domoviny, na Kokořínsku, ve Břvích u Prahy, v Botanické zahradě v Tróji, pražském Jazz Docku nebo na střeše Národního zemědělského muzea v Praze.

„S Anetou mě pojí přátelství založené na mnohaleté spolupráci. Byl jsem poctěn, když mě oslovila ohledně videoklipu k písni Tělo 2086. Pro mě to byla krásná práce plná nápadů, nadšení a radosti a pro realizaci jsme se snažili udělat maximum. Ale hlavně to byla práce s kamarády, které mám rád,“ prozrazuje Bělohradský.

(foto: Helena Kadlčíková)