ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18359 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velký knižní čtvrtek nabídne dvanáct nejlepších knižních titulů roku

0 Petr Hašek 4.9.2012

Opět v jeden den, ve čtvrtek 11. října, vybraní nakladatelé v rámci akce Velký knižní čtvrtek uvedou na trh dvanáct novinek, které patří k tomu nejlepšímu, co se na podzimní knižní sezónu chystá.

Všichni si přijdou na své – od malých čtenářů, přes milovníky krimi, románů, biografií či grafických románů. Velký knižní čtvrtek koordinuje knižní distribuce Kosmas, která akci iniciovala a zorganizovala už loni. Inspiraci nalezla ve Velké Británii a v jejich takzvaném “super Thursday”.

Loňský ročník uvítali knihkupci i jejich zákazníci, mimo jiné proto, že v podzimní záplavě nových knih nabídl dobré tipy na vánoční dárky. “Letos jsme se snažili připravit neméně zajímavou nabídku, navíc jsme zavedli roli „knižní lahůdky“. Ta má výběr novinek zavedených autorů zpestřit o knihu, která nespadá do tradičního mainstreamu, ale je svým pojetím či provedením nějak mimořádná. Tuto roli má v letošní kolekci grafický román Nový svět,” uvádí Josef Žák, obchodní ředitel Kosmasu.

Loni byl nejúspěšnějším “velkočtvrtečním” titulem román Umberta Eca Pražský hřbitov, který se stal třetí nejprodávanější knihou celého roku 2011. “Letos máme od knihkupců zatím nejvíce předobjednávek na novinky Joa Nesboho, Madelaine Albrightové a Martiny Formanové. Ale uvidíme, loni zákazníci svým zájmem o Pražský hřbitov knihkupce trochu překvapili, řada z nich pak větší objednávky posílala až po zahájení prodeje,” dodal Josef Žák.

V těchto dnech se pracuje na doprovodném programu, který bude akci doprovázet včetně návštěv a autogramiád vybraných autorů. Podrobné a průběžně aktualizované informace jsou k dispozici na webových stránkách www.velkyctvrtek.cz.

rwi