ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5583 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Velkolepé výroční turné Horkýže slíže

1 Redakce 12.2.2013

Už za dva týdny vyjedou na největší turné ve své historii slovenští Horkýže slíže. Chystají se se svými fanoušky v Česku i na Slovensku oslavit 20 let na hudební scéně. Přestože nitranský punkrockový kvartet je znám smyslem pro humor, nadsázkou a recesí, přípravy na turné bere se vší vážností. Nasazení, drive, energie a komunikace s fanoušky jsou pro kapelu na koncertech samozřejmostí po celých dvacet let a bude tomu tak i tentokrát, kdy setlist koncertu nabídne přes 25 písní ze všech etap historie skupiny.

Rovnocennou složkou koncertu se ale také stane originální scéna, využívající kreativně řadu nejnovějších technických zařízení, možností a fines. V největší halové verzi bude použit rozsáhlý světelný park čítající na 150 různých reflektorů, efektů a dalších prvků i dvě pohyblivá projekční plátna. Scéna fanoušky zavede mimo jiné i do katedrály, ale hlavním motivem budou zvětšené prvky z kouzelného VW karavanu, který se objevil na přebalu posledního desky St. Mary Huana Ganja.

Kapela chce fanoušky svézt krajinou své historie a písniček a pozve je proto symbolicky na palubu své dodávky. Reálnou trasu velkého turné pak pojede na 11 vozů včetně dvou kamiónů s technikou a celý tým bude čítat dohromady kolem 35 lidí různých profesí. Jedním z vrcholů české části turné bude 27. března koncert v pražské Incheba Aréně, šňůra však bude pokračovat až do června.