ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6578 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pořadí pátá Smrtonosná past bude v kinech od 14. března

0 Richard Winter 6.3.2013

Další nelítostný souboj se zločinci absolvuje v pátem pokračování filmu Smrtonosná past s podtitulem Opět v akci policejní detektiv John McClane (Bruce Willis). Od premiéry prvního dílu již uplynulo 25 let, nový snímek uvede polečnost CinemArt do tuzemských kin od 14. března.

Akční thriller natočil irský režisér John Moore, známý svěžím stylem a využitím moderních efektů. Stojí například za snímky Za nepřátelskou linií (2001) s Genem Hackmanem a Owenem Wilsonem či remake Let Fénixe (2004) s Dennisem Quaidem a Tyresem Gibsonem. Na vizuálních efektech se podílela česká společnost Universal Production Partners. Tyto scény točil druhý štáb 140 filmařů v Budapešti tři měsíce. Použil až jedenáct filmových a několik digitálních kamer. Ve studiu pracovalo přes osmdesát specialistů.

Děj se odehrává v Moskvě, kam přijíždí McClane, aby našel svého syna Jacka (Jai Courtney), který se mu odcizil. Zjistí, že tam syn působí jako agent CIA chránící informátora z vládních řad (Sebastian Koch). Otec a syn musí překonat osobní neshody, aby odvrátili hrozbu zločinu v Černobylu. Do hry vstupuje obchod s plutoniem, ruští oligarchové i brutální moskevské podsvětí. Přesto McClaneho ve vypjatých scénách neopuští typický humor.

První Smrtonosná past měla premiéru v roce 1988 – McClane v ní bojoval s teroristy během vánočního večírku na střeše rozestavěného mrakodrapu. O dva roky později se ocitl na letišti, jehož provoz ochromili teroristé; v jednom z ohrožených letadel se zbytkem paliva v nádrži seděla jeho žena. V roce 1995 měl premiéru třetí díl, ve kterém McClana manželka kvůli jeho pití už dávno opustila. Utkal se s teroristou, který chtěl dostat jeho hlavu. Čtvrtý díl se objevil před šesti lety a opět to byl McClane, kdo měl uchránit Ameriku před nebezpečným útočníkem.