ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Hranicích se chystá druhý ročník festivalu Letiště

0 Redakce 7.7.2015

Po loňském úspěchu se hranické letiště letos znovu rozezní hudbou. Festival Letiště se letos uskuteční 14. a 15. srpna v Hranicích a jeho hlavními lákadly zatím jsou skupiny Prago Union nebo Fast Food Orchestra (na snímku).

„Většina českých festivalů sází na osvědčené interprety, a je to trochu nuda. My si chceme udělat festival po svém. Aby inspiroval návštěvníky, vystupující, i nás, organizátory,“ vysvětlil Matěj Černý, dramaturg festivalu.

Na festivalu vystoupí dále například Boris Carloff, slovenský projekt Fallgrapp (několikanásobný vítěz Radio_Head Awards 2014), pražské kapely Personal Highway, Nano Illusions či Dekolt, popfolková zpěvačka Patricie, soulbluesová formace Fehero Rocher v čele se zpěvačkou Sisou Fehérovou a mnoho dalších objevů české nezávislé hudební scény. Návštěvníci se mohou těšit i na jam sessions, sportovní program a promítání studentských filmů. Hlavními partnery festivalu jsou Olomoucký kraj, město Hranice a Grantový program regionu Hranicko 2015.

Letošní ročník festivalu se koná ve spolupráci s kampaní proti násilí z nenávisti Hate Free. Tato kampaň upozorňuje na problémy rasismu a xenofobie a snaží se s projevy těchto tendencí bojovat originálními metodami a nadsázkou. Součástí programu budou umělci, kteří s tématem násilí z nenávisti pracují na svých vystoupeních, a podávají tak složitou problematiku zábavnou formou, návštěvníci se mohou těšit i na Hate Free foto stěnu.