ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13471 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V Cannes se film Na cestě nesetkal s pozitivním přijetím

0 Redakce 25.5.2012

Světová premiéru první filmová adaptace kultovního románu Jacka Kerouaca Na cestě, kterou tento týden uvedli na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes, se nesetkala s pozitivním přijetím u kritiky. Většina prvních recenzí na počin brazilského režiséra Waltera Sallese vyjadřuje zklámání. Kniha o svobodě a poválečné Americe se dočkala zfilmování po více než 60 letech.

{mosimage}"Road movie je podle mě to, proč jsem se stal filmařem a jsem tomu velmi oddaný," řekl Salles, režisér road movies jako Hlavní nádraží nebo Motocyklové deníky, festivalovému tisku.

Sala Paradise, Kerouacovo alter ego, ztvárnil britský herec Sam Riley, zatímco Američan Garrett Hedlund si zahrál Paradiseova přítele Deana Moriartyho. Ten do role Moriartyho mladé ženy obsadil Kristen Stewartovou známou z Twilight ságy. Další role patří Kirsten Dunstové nebo Viggovi Mortensenovi.
"Je to o ztrátě nevinnosti, je to o hledání té poslední hranice, kterou nikdy nenajdou," podotkl Salles.

Většina recenzí na film však zatím byla negativní. "Působí to zdlouhavě a jednotvárně, jako bychom byli ponecháni na něčí party, aniž bychom někoho znali nebo nás ti lidé zajímali, a házeli do sebe whisky a barbituráty tak často, jak se všichni navzájem pomlouvají," napsal londýnský magazín Time. Britský The Telegraph film označil za "jednotvárnou spirálu beatnického hýření".

rwi