ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5567 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

UDG po vydávání alba Přístav vyráží na jarní turné

0 jsk 17.3.2022

Skupina UDG vydala po pěti letech nové album Přístav. K posledním třem singlům Parfémy, Plachty a Ještě jednou na něm přidala devět nových písní. Zanedlouho vyrazí na klubové koncertní Přístav tour 2022. Sety se odehrají v průběhu dubna a finální koncert proběhne v Praze ve Fóru Karlín, kde bude album pokřtěno.

„V klubech jsme nehráli dva a půl roku, to je sakra dlouhá doba. Sakra dlouhá doba pro kapelu, která v nich předtím strávila nepřetržitě skoro dvacet let. Naštěstí je to zpátky a je to hodně blízko,“ komentuje s radostí Petr Vrzák.

Deska vznikala ve studiu Sun Music ve spolupráci s Michalem Šenbauerem. „Michala známe jako muzikanta a pořadatele festivalu Okoř se šťávou a zvolili jsme si jej zcela záměrně. Je to výjimečný člověk, který se ničím nestresuje, nikam se nehoní a vytváří ve studiu skvělou atmosféru. To je to, co jsme pro vznik nového alba hledali,” říká k výběru studia zpěvák Petr Vrzák.

„Písničky neumíme dělat jako na běžícím pásu, procházejí osobním i kapelním sítem. Podobně je to i s texty. Věci musí uzrát a musíme něco prožít, aby mohla vzniknout nová deska. Čím dál tím důležitější je pro nás autenticita při tvorbě i nahrávání,” komentuje vznik desky kytarista Bohumil Němeček.

„Mít kapelu je splněný sen a určité prokletí zároveň. Pořád jsme na cestách, pořád odjíždíme a vracíme se, pořád jsme postrádáni a pořád postrádáme. Na těch nekonečných plavbách je mnoho svodů, kterým odoláváme nebo podléháme. Život s kapelou je život námořníků, krásný, ale také destruktivní pro osobnost člověka nebo pro život ve vztahu. Přístav je symbolem domova, kam se člověk vrací, ale také místo, ze kterého zase mizí na širé moře, které ho osudově přitahuje. To je téma, které se prolíná celým albem,” vysvětluje bubeník Jugi.

UDG – Přístav tour 2022
1. 4. Chrudim – R-Klub
2. 4. České Budějovice – K2
8. 4. Plzeň – KD Šeříkovka
9. 4. Liberec – Warehouse
22. 4. Litomyšl – MC Kotelna
26. 5. Praha – Fórum Karlín

Tagy: , ,