ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7789 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 zahájili v Kanadě další velkolepé turné

0 jsk 15.5.2015

Irská rocková skupina U2 odehrála včera první ze zatím téměř sedmdesáti naplánovaných koncertů ve Spojených státech, Kanadě a Evropě. Odstartovala v Rogers Areně ve Vancouveru. Turné nachystala u příležitosti vydání alba Songs of Innocence v loňském roce. Česku se kapela během koncertní série opět vyhne.

Pro rok 2015 se rozhodla pro halové turné, avšak na portálech pro fanoušky se píše i o tom, že příští rok se pravděpodobně vrátí na stadiony. Pódium pro haly nicméně vyhlíží spíše minimalisticky. Táhne se sice téměř přes celou plochu stadionu, ale nejde o žádnou gigantickou stavbu, spíše účelnou scénu.

Start turné se tentokrát neobešel bez komplikací. Zpěvák Bono, který minulý týden oslavil pětapadesáté narozeniny, byl v posledních letech již podruhé před koncertní šňůrou vážně zraněn, to když loni v listopadu havaroval v New Yorku na kole. Tentokrát však jeho kapela turné nepřeložila. Těsně před evropskou částí předešlého turné se ale při předkoncertním cvičení Bono zranil tak, že byl částečně ochrnutý a na několik měsíců zdravotně indisponovaný. Některé koncerty se tehdy zrušit musely.

U2 mají na kontě dvaadvacet cen Grammy. V roce 2005 je uvedli do Rock’n’rollové síně slávy. Bono Vox je známý svými dobročinnými aktivitami. Agituje u světových politiků v souvislosti s projekty ONE a RED, které vyvíjejí humanitární aktivity v Africe. Oficiální údaj říká, že organizacím se reálně podařilo snížit porodnost dětí s AIDS v Africe o téměř osm procent.

Tagy: ,