ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15177 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 prý vydají nové album začátkem roku 2014

0 jsk 14.10.2013

Baskytarista irské formace U2 Adam Clayton prozradil, že kapela se chystá vydat své nové, všeobecně očekávané album začátkem příštího roku. Řekl to v rozhovoru pro irské rádio 98FM.

„Stále na něm pracujeme. Doufáme, že ho dokončíme velmi, velmi brzy a vydáme ho někdy začátkem příštího roku,“ prozradil muzikant a také dodal, že novinka bude obsahovat tucet skladeb.

„Zatím jsou to opravdu zajímavé písně, už je dokončujeme. Uvidíme ale, jak budou nakonec znít. Myslím, že se podobají starší tvorbě U2, ale je v nich cítit daleko větší zralost. Jsme stále ve studiu a snažíme se těchto dvanáct písniček udělat co nejlépe a chceme je dokončit do konce listopadu. Potom si můžeme v klidu užít Vánoce,“ prohlásil.

Zpěvák skupiny Bono Vox již dříve prozradil, že pracovní název alba je 10 Reasons To Exist. S formací na něm spolupracuje i producent Danger Mouse. Pokud jde o název alba, Bono o něm hovořil již v lednu. Tehdy dodal, že pokud se podaří desku vydat co nejdříve, název, který uvedl, jí zůstane. Tehdy prý dokonce kapela v komunikaci mezi sebou hovořila o desce jako o 10 Reasons To Exist.

Po zbytek roku se nicméně o práci kapely na albu spíše mlčelo. Mediální zájem o ně opadl poté, kdy se se svými novými alby začali hlásit další zpěváci a skupiny.

Zatím poslední album irské kapely se jmenuje No Line On The Horizon a vyšlo v únoru roku 2009. Po jeho vydání následovalo velké světové turné, které trvalo do roku 2011 a podle amerického hudebního časopisu Billboard bylo nejvýdělečnějším v historii populární hudby. V České republice s ním formace nevystoupila, neoficiálně kvůli tomu, že u nás není žádný dost velký stadión, na který by se celá produkce vešla.

Tagy: ,