ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6163 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 představili nové album. Vyjde 13. října

0 jsk 11.9.2014

Irská skupina U2 tentokrát splní svůj slib a nové, současně dlouho netrpělivě očekávané album vydá podle toho, jak naposledy její mluvčí uvedl. V úterý potvrdila jeho vydání a dokonce nabídla svým fanouškům si kolekci již nyní poslechnout. Album ponese název Songs Of Innocence a vyjde 13. října.

Kapela ho začala natáčet oficiálně již v červnu roku 2012 a s přestávkami ho dokončila letos v březnu. O jeho realizaci přitom informovala dříve, původní nahrávky ale vedle těch aktuálnějších neobstály. Natáčení probíhalo v Londýně, New Yorku, Los Angeles a Dublinu.

Hlavní producentské slovo měl americký hudebník a producent Danger Mouse, ruku k dílu ale přiložili také Ryan Tedder z OneRepublic, Paul Epworth, Declan Gaffney nebo Mark Ellis, který je v hudební branži znám spíše pod uměleckým jménem Flood.

Deska, kterou podle slov zpěváka Bona považují členové skupiny za nejosobnější, jakou kdy natočili, je ovlivněna rockem a punkem sedmdesátých let i elektronikou a soulem z počátku let osmdesátých. Jejími hlavními tématy v textech jsou domov, rodina a vztahy.

V základní verzi album obsahuje jedenáct písní (mimo jiné i duet se zpěvačkou Lykke Li), k mání ale bude i jeho deluxe podoba, která nabídne čtyři další nové nahrávky a k tomu ještě několik písniček z desky v akustické podobě.

I když album Songs Of Innocence vyjde fyzicky až 13. října, fanoušci si ho mohou poslechnout již nyní. V úterý byly společností Apple představeny nové produkty, na závěr pak ale přišlo překvapení v podobě krátkého vystoupení kapely U2. Ta mimo jiné představila i pilotní singl, kterým se stala skladba The Miracle (of Joey Ramone) a zároveň oznámila, že deska je do data vydání, tedy po dobu zhruba pěti týdnů, bezplatně k dispozici pro odběratele novinek na webu U2.com a všechny majitele účtu na iTunes Music Store, což je aktuálně dohromady více než půl miliardy lidí…

Tagy: