ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7566 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

U2 mají nový videoklip. Intimní a současně megalomanský

0 jsk 13.2.2014

Irská skupina U2 představila včera videoklip k písničce Invisible. Tuto skladbu poprvé zveřejnila v audioukázce během finálového zápasu Super Bowlu v New Jersey na počátku února. Nyní k ní přidala obrázky a opět dokázala, jak silnou formací je a jak skvělými záběry dokáže ve svých klipech skladby opatřit. Jaký její nový klip je? Intimní a zároveň megalomanský, koncertní, ale také plný nejmodernějších technologií.

Černobílé video Invisible zachycuje atmosféru vizuálně jedinečného, propracovaného koncertu, na kterém kapela prezentuje píseň pro fanoušky v hangáru v Santa Monice. Ačkoliv výsledek působí velice celistvě, natáčení trvalo celé tři dny. Režisérem klipu je Mark Romanek, který se předtím podepsal například pod videa Hurt Johnnyho Cashe či Scream Michaela a Janet Jacksonových. Producentem skladby je Danger Mouse, se kterým U2 spolupracovali na celém albu.

Název ani datum vydání nového alba kapela zatím neprozradila. Zřejmé nicméně je, že vyjde letos. Zpěvák Bono Vox v rozhovoru pro USA Today nedávno zdůraznil, že Invisible není jejich novým singlem. „Máme jinou skladbu, jejímž prostřednictvím s nadšením představíme celé album. Invisible je pouze taková upoutávka, která má lidem připomenout, že stále existujeme,“ vysvětlil.

Kromě toho Bono nedávno řekl, že U2, jedna z nejslavnějších skupin hudební historie, je na pokraji bezvýznamnosti. Fanouškům se ta slova mohou zdát přehnaná, ale pokud jde o mediální obraz, rozruch kolem nové tvorby a počty kliknutí, U2 momentálně opravdu nepatří mezi největší hudební hvězdy. Svědčí o tom i nový klip, který má od včerejška zatím méně než 500 tisíc zhlédnutí (stav ve čtvrtek ráno). Současné hvězdy mainstreamu, které kromě vydávání singlů plní i titulní stránky médií, jsou přitom z minulosti zvyklé mít při videoklipech za den i několik milionů diváků.

Každopádně je nový klip U2 na světě. Bez ohledu na to, co si o něm kdo myslí, je zřejmé, že se tahle irská legenda znovu hlásí o slovo.

Invisible – Invisible:

Tagy: ,