ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15765 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tvůrce Simpsonových prozradil, kde leží Springfield

0 Redakce 12.4.2012

Tvůrce televizního seriálu Simpsonovi (1989) Matt Groening po třiadvaceti letech vysílání animovaného seriálu konečně prozradil, podle kterého Springfieldu pojmenoval rodné město oblíbené rodinky. Řekl to v rozhovoru pro květnové vydání časopisu Smithsonian.

Springfield jsem pojmenoval podle Springfieldu v Oregonu. Jediným důvodem tohoto rozhodnutí byla skutečnost, že když jsem byl dítě, seriál Father Knows Best se odehrával v městě Springfield. A já byl nadšený, protože jsem si představoval, že je to ten Springfield nedaleko mého rodného Portlandu. Když jsem vyrostl, uvědomil jsem si, že to byl jen fiktivní název. Rovněž jsem brzy zjistil, že Springfield je jedno z nejčastějších pojmenování pro americká města. Očekávaje úspěch seriálu jsem si řekl: ’To bude super, každý si bude myslet, že je to ten jeho Springfield’. A fakt to tak je,“ vysvětlil Groening.

Identitu svého seriálového města prý tak dlouho tajil proto, aby lidem neničil jejich představy. Dodal také, že členy rodiny pojmenoval podle vlastních rodinných příslušníků. Výjimkou je Bart, kterého Groening vytvořil podle sebe, ale dal mu jiné jméno. Dokonce i adresa Simpsonových – 632 Evergreen Terrace – je shodná s adresou domu, v němž žil Groening jako dítě.

JŠp