ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24119 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

TV Prima představí minisérii Linka. Je poctou těm, kteří zachraňují životy

0 jsk 13.5.2019

Televize Prima přijde v čertvnu se čtyřdílnou minisérií Linka. Složí tak poklonu všem, kteří každodenně zachraňují životy jiných. Původní český scénář přibližuje osobní život lidí, kteří si jako profesi zvolili pomoc ostatním, i jejich profesní starosti.

Scenáristka Lenka Hornová se rozhodla jít pod povrch. Za každým příběhem, který se v ději odehrává, hledala lidský příběh, osud. Režie seriálu se ujal Jiří Chlumský ve spolupráci s Martinem Koppem. Hlavní postavy ztvární Ivana Chýlková, Ondřej Brzobohatý, Martin Hoffmann, Martin Finger, Vladimír Kratina a další.

Lucia Kršáková, ředitelka výroby TV Prima, říká: „Věříme, že seriál Linka se stane u diváků stejně oblíbeným, jako seriál Modrý kód. Jsme rádi za plné nasazení všech, kdo se na přípravě seriálu podílejí. S ohledem na dramatizaci jednotlivých případů je jasné, že se realita na dispečinku jakékoliv tísňové linky od fikce, kterou v rámci seriálu nabízíme, liší. Díky dějovým zkratkám v rámci příběhu ale věříme, že celý seriál bude zajímavější pro diváka, který jistě pochopí, že realita by se do času vymezeného pro seriálový díl opravdu nevešla. To ovšem neznamená, že by v seriálu byla nouze o vtipné situace a dialogy. Naopak, jsem zastáncem názoru, že ve vypjatých situacích je právě humoru a nadhledu zapotřebí dvojnásob.“

„V seriálu Linka ztvárňuji nejen roli policistky pracující na dispečinku tísňové linky, ale také manželku a matku. Moje role je de facto psaná životem. Není to hlavní úloha, ale je podstatná pro fungování všeho. Linky i rodiny. Takové role se hrají velmi krásně, a i když jsou na první pohled nedůležité, jsou v životě stěžejní,“ míní Ivana Chýlková.

Ondřej Brzobohatý tvrdí: „Je co hrát, a proto jsem nabídku na natáčení přijal. Filip Mrkvička, tedy má postava, je frustrovaný policista, který jako vyjednavač a krizový intervent nezvládl v minulosti policejní akci a použil násilí v situaci, kdy neměl. Je za to vyšetřován a podle interních pravidel postaven mimo službu a převelen na tísňovou linku. Nedá mu to a často, i přes zákaz své nadřízené, odbíhá do akce. Nejde o žádného jednobarevného Mirka Dušína. Filip je docela komplikovaný sebestředný paličák se smyslem pro spravedlnost. To se hraje hezky a baví mě to. Snad bude i diváky.“

Tagy: