ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14713 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Turné Rybiček 48 bojuje za český éter

0 Redakce 5.4.2012

Kutnohorská pop-punková kapela Rybičky 48 je v polovině svého Navostro Tour. To se ovšem během posledních dní změnilo v otevřené válečné tažení za český éter. 13. dubna chce kapela dokonce na svém setu v pražských Kbelích vystoupit s tiskovým prohlášením, ve kterém se bez skrupulí vyjádří k situaci, která poslední roky panuje zejména v českých rádiích. Do Lidového domu v pražských Kbelích přijde Rybičky 48 podpořit i slovenská kapela Smola a hrušky a Doktor P.P.

„Mezi českými kapelami to vře a je stále více těch, kteří se přidávají k naší petici Česko za český éter. Riskujeme tím, že nás i naše kamarády přestanou rádia hrát, ale chceme podpořit začínající mladé kapely, pro které je český éter nedobytnou pevností, jež ovládají zcela jiné, komerční zájmy, než podpora nové české muziky,“ tvrdí rozhořčeně kytarista Rybiček Petr Lebeda.

S touto myšlenkou se zcela ztotožňují i lídři dalších českých kapel. Někteří z nich dokonce souhlasili s účinkováním v provokativním klipu Rádiová, který si z této situace originálním způsobem utahuje.

tz