ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8533 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Trutnoff Open Air Festival vrcholil koncerty Skunk Anansie a Parov Stelar

0 jsk 22.8.2016

V areálu Na Bojišti v Trutnově se od čtvrtka do neděle uskutečnil tradiční Trutnoff Open Air Music Festival. Čtyřdenní maraton nabídl hudbu na třech scénách plus další malé, která patřila vyznavačům myšlenek Krišnových. Na ní byl program specifický, nicméně na dalších třech byl dostatečně pestrý.

Do Trutnova totiž jezdí kapely různého ražení. Setkávají se tam rockové s undergroundovými, je slyšet ska, reggae, folk, metal i řada dalších žánrů. Dramaturgové festivalu si se žánry zkrátka hlavu nelámou, což je pozitivní stránka celé akce. Bylo to tak i letos.

Přestože se před zahájením hovořilo o poněkud nešťastném videu, ve kterém údajně šéf festivalu Martin Věchet pozval na akci bývalého generálního tajemníka KSČ Milouše Jakeše, tato bublina splaskla, jelikož politik v důchodu nedorazil. Bohužel některé kapely kvůli této aférce odvolaly svou účast na akci již v minulých týdnech.

Jeho největšími hvězdami byli rakouští electroswingoví Parov Stelar, kteří program uzavřeli v neděli v noci. Pozornost na sebe poutala i britská kapela Skunk Anansie, též součást nedělního programu, v pátek vynikající Američané Fear Factory, zastánce tvrdé rockové linie smísené s metalem, a ve čtvrtek britský písničkář Jake Bugg, kterého na festivalu doprovázela živá skupina a on ke svému indie folku přidával hezky přirozeně prvky blues nebo rocku.

Diváky v areálu potěšil ale v sobotu i Orchestr Václava Hybše, který připomenul časy dávno minulé, v neděli pak třeba Jaroslav Uhlíř nebo Hudba Praha s Michalem Ambrožem.

Festivalu navíc přálo počasí. V noci ze soboty na neděli sice začalo hustě pršet, ale odpoledne bylo po všem a večer už bylo příjemně festivalově. Další dny byly slunečné.