ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Třináct novinek kapely Hromosvod

0 jsk 31.10.2023

Kmenová kapela hudebníka Ondřeje Fencla vydává šesté řadové album Sen nenasytných kluků. Obsahuje třináct nových nahrávek, z nichž vyzařuje čirá radost z hudby, písní, muzikality.

Fencl Hromosvod založil téměř před třiceti lety, za tu dobu prošla kapelou řada zručných muzikantů, vydal s nimi šest alb. Hudební jádro Hromosvodu kromě toho doprovází i několik folkrockových hvězd, například Luboše Pospíšila, Oskara Petra, Vladimíra Mertu či Jana Hrubého.

Nová deska vznikla mimo jiné ve studiu Sono a podstatně ji producentsky i zvukově ovlivnili Matěj Belko, Matěj Morávek, Milan Cimfe a Nèro Scartch. Spolu s protagonistou výrazně také kytarista Hromosvodu Vojtěch Jindra a houslistka Hana Vyšínská.

V čem zůstal Hromosvod stejný? V autorské tvorbě Fencla, důrazu na písničky a skvělých muzikantech. Kapela zní barevněji a semknutěji než dříve, sestava doprovodných hudebníků (kromě zmíněných rytmika Jaryn Janek-Tomáš Marek) je mimořádně šťastná. Poetické texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika.

Tagy: