ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14238 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Topfestu kralovali Karel Gott a RagʼnʼBone Man

0 jsk 3.7.2017

V pátek a v sobotu se na letišti v Piešťanech na Slovensku uskutečnil již čtrnáctý ročník Topfestu. Přišlo na něj na deset tisíc diváků, kteří měli nejprve smůlu a poté štěstí. V noci ze čtvrtka na pátek se totiž přehnaly nad letištěm tři bouřky, které byly natolik silné, že poškodily konstrukci hlavního festivalového pódia. Pořadatelé se poradili se statiky a rozhodli se, že z bezpečnostních důvodů raději hlavní scénu nezprovozní.

Její program se přesunul na krytou menší nazvanou Blue Stage, to podle barvy stanu, ve kterém byla umístěna. Právě na ní pak vystoupily největší hvězdy akce, tedy Karel Gott, RagʼnʼBone Man, Kabát, Bastille, Gogol Bordello, Amy Macdonald a další.

Dvoudenní festival měl své velké kouzlo. Při vystoupení Karla Gotta došlo k tomu, že mu v závěru lidé zazpívali kus písničky Zvonky štěstí, na což zpěvák reagoval slovy, že se mu to ještě nikdy nestalo. Skupina Kabát rozjela fanoušky výběrem ze svého bohatého repertoáru a potvrdila, že nejenom v České republice je její popularita obrovská. Lidé zpívali písničky s ní, radovali se při oznámení každé další a celý noční koncert si náležitě užili.

RagʼnʼBone Man velmi překvapil. Tento britský zpěvák a skladatel má opravdu příjemný hlas a také hit Human. Když jej zpíval, publikum se přidalo. RagʼnʼBone Man přitom nabídl i řadu dalších příjemných písniček, které ve svém repertoáru má.

V pátek náladu parádně rozjeli divocí Gogol Bordello, fanoušky elektropopu roztančili britští Gogol Bordello a milovníky zpívajících písničkářek s kytarou potěšila v sobotu Amy Macdonald.

Už jen výčet těchto jmen svědčí o tom, že Topfest byl letos skvěle obsazený a nabídl velmi slibné hudební zážitky. To i přesto, že v programu vznikl trochu zmatek poté, kdy v něm organizátoři museli improvizovat.