ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11859 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus vydal politické album

0 jsk 4.5.2021

Tomáš Klus vydal speciální digitální album s osmi autorskými písněmi, jejichž prostřednictvím chce vyjádřit svůj občanský postoj. Album se jmenuje v narážce na premiérovy facebookové promluvy k voličům ČauČesku a ukazuje na palčivá politická témata poslední doby.

„Celé to začalo nevinně, prostě jsem psal reflexi doby a světa, co vidím, co slyším, co cítím, a najednou jsem měl písní na celé album,“ uvedl Tomáš Klus, který na vzniku nahrávek spolupracoval s hudebním producentem Jiřím Burianem a investigativním novinářem a spisovatelem Jaroslavem Kmentou, jenž se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. „Protože k emocím jsem chtěl dostat i fakta, tak jsem poprosil Jaroslava, aby ke každé písni sepsal nějaký kontext. Takovou argumentační kapsičku. Mnohé jeho texty totiž sloužily jako odrazový můstek k hnutím mysli směrem k písním na ČauČesku,“ upřesňuje Tomáš Klus.

Podle Kluse je údělem písničkáře autenticita a prostřednictvím písní chce vzbudit diskuzi k tématům, jež byla často záměrně překryta novými kauzami. Písničkář albem ČauČesku čelí rychlému zapomínání společnosti na skutky politiků, které by neměly být nikdy promlčené.

„Říká se, že politika je svinstvo, ale ona sama o sobě svinstvo být nemůže. Politika ožívá teprve s konkrétními lidmi a jejich charaktery. Politika je odrazem celé společnosti a v momentě, kdy společnost začne být bdělá a začne opravdu vyžadovat mravní kvality po svých politicích, začne se uzdravovat,“ míní Tomáš Klus.

Album ČauČesku vychází v roce, kdy si Češi na podzim vyberou nové složení Poslanecké sněmovny. Tomáš Klus je ve svých písních kritický: „Chci upozornit na zlo v činech premiéra Babiše a prezidenta Zemana a věřím, že brzy přijde změna.“

Jaroslav Kmenta dodává: „Bylo mi ctí být u vzniku nového alba Tomáše Kluse, které je o politice a je to jeho skvělý vklad do debaty kritického myšlení ve společnosti. Jsem přesvědčen, že Česko v tomto směru potřebuje úplně novou energii.“

(foto: Iveta Valentová)