ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30610 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus vydal nové album, které představil naživo ve Svojšicích

0 jsk 29.6.2015

Písničkář Tomáš Klus měl v sobotu 27. června velký den. Vydal nové album nazvané Anat Život Není a uspořádal spolu se svými kolegy z týmu velký koncert v amfiteátru ve Svojšicích. Na něm pak před bezmála čtyřmi tisícovkami návštěvníků desku slavnostně pokřtil a přehrál z ní všechny písničky naživo. Některé premiérově, jiné již byly součástí programu minulých koncertů.

„Album jsem složil na dovolené v Dominikánské republice. Najednou to přišlo a já volal domů klukům, že přivezl písničky a nápady na novou desku,“ svěřil se Klus o okamžiku, kdy kolekce začala vznikat.

Doma pak písničky se svými spoluhráči dokončili, zejména po aranžérské stránce, a natočili je ve studiu v Hranicích na Moravě. Již před časem zveřejnili, že se deska bude jmenovat Anat Život Není, a že na ní budou skladby, jejichž obsah a poselství už Klus nechce při koncertech ani v rozhovorech vysvětlovat.

Tak se také stalo. Zatímco ve Svojšicích v sobotu v první části jeho koncertu běželo vše jako obvykle, tedy se vtipkovalo, nekonečně dlouho mezi písněmi hovořilo a samy skladby pak zněly naživo trochu jinak než na albu, ve druhé části se Klus i jeho Cílová kapela uklidnili a představili chronologicky skladby z novinky tak, jak jsou na desce. Kolekci pokřtila maminka Tomáše Kluse a jediná slova, která během třičtvrtěhodinového setu padla, byly díky za potlesk a konstatování, že v jedné skladbě zpívá Klusova manželka Tamara.

Tomáš Klus také během koncertu potvrdil, že trvá jeho rozhodnutí opustit v říjnu letošního roku na celých dvanáct měsíců pódia a vůbec hudební scénu a věnovat se zejména rodině i odpočinku. Vrátit by se měl až na turné na podzim roku 2016.

V podprogramu sobotního Klusova koncertu se představili písničkáři Pavel Helan a Sima Martausová.