ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10051 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus: Těším se na sdílené poznání

0 jsk 31.3.2014

Písničkář Tomáš Klus vydává album Proměnamě. Svou čtvrtou studiovou nahrávku natočil s kapelou, která už před časem dostala název Cílová skupina. Tvoří ji kytarista a zpěvák Jiří Kučerovský, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník a hráč na cajon Petr Škoda. Novinka obsahuje šestnáct skladeb, přičemž písnička Napojen má dvě části. Součástí albového balení jsou i pastelky, se kterými mohou fanoušci vybarvit přiloženou černobílou mandalu.

„Je to má první deska, která má svou barvu. S novým albem přichází na svět i mé nové já. Kráčíme ruku v ruce s kůží na trh v radostném očekávání všeho, co život přináší. Těším se na sdílení poznání i konstruktivní kritiku, protože se vnímám jako součást celku, ke kterému se nedá jít jinak než hledáním toho, co se nám poztrácelo ve starém Babylonu, tedy společné řeči,“ vysvětlil sedmadvacetiletý zpěvák.

V posledních měsících se svými spoluhráči nahrával nové písničky. Do světa pouštěli zvláštní ukázky a také názory, a tak se všeobecně rozšířil dojem, že se zásadně změnil a už to není ten usměvavý miláček ženského publika. Opak je ale pravdou. Nové album sice přináší změnu v projevu i tvorbě, nicméně Klus je nadále sympatický rozesmátý písničkář, který nezapomněl na silné melodie a zajímavé texty.

„Vzhledem ke spoustě práce na albu a k tomu, že písně vznikaly průběžně dva až tři roky, jsem žádný výrazný tlak při natáčení desky necítil. Chci lidi obdarovávat, protože oni mě obdarovávají tím, že mě nabíjejí energií, když mi dávají najevo, že mě mají rádi,“ pravil.

V čem došlo k největší změně oproti jeho předešlým deskám? „Především jsem změnil způsob komunikace. Už jsme toho nakřičeli dost. Ukázalo se ale, že represí se věci do pohybu nedají, naopak mezi námi tak vznikají pomyslné zdi. Rozhodl jsem se, že na to chci jít zevnitř. Naladím na tlukot srdcí, která jsou v těch zdech uvězněna,“ vysvětlil Klus.

Tomáš Klus vyrůstal v hudebním prostředí, ale jeho cesta k písním nebyla přímočará. Byl nejdřív vrcholovým sportovcem a v roce 2002 získal zlatou medaili v moderním pětiboji na mistrovství Evropy dorostu. Debutoval albem Cesta do záhu(d)by v roce 2008. V témže roce byl jako předskokan na turné skupiny Chinaski a v roce 2009 získal prvního Anděla v kategorii Objev roku.
Jeho druhou studiovou deskou je Hlavní uzávěr splínu (2009), za který obdržel zlatou desku.

V září 2011 uvedl na trh třetí album Racek. S nahrávkou, která obsahuje i hit Pánubohudooken, dosáhl na diamantovou desku a získal také cenu Anděl. V anketě Český slavík 2012 porazil v kategorii zpěváků Karla Gotta. Loni skončil ve stejné anketě na druhé pozici.

Tagy: