ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26630 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tomáš Klus, Aneta Langerová a další zpívali písně Karla Kryla

0 jsk 9.4.2014

Ve Velkém sále pražské Lucerny se v úterý 8. dubna vzpomínalo na písničkáře Karla Kryla. 12. dubna by se totiž dožil sedmdesáti let. V březnu roku 1994 ale v Mnichově nečekaně zemřel.

Na pódiu se před dvěma a půl tisíci diváky vystřídali Projekt Salomé, Xindl X, Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy, Aneta Langerová v doprovodu Petra Maláska a Epoque Quartetu, Divokej Bill, Markéta Irglová a Tomáš Klus. Pořadatelé z Radiožurnálu pouštěli na plátně v pauzách mezi vystoupeními rozhovory s Krylem a také sestřihy televizních pořadů, které stačil po sametové revoluci natočit.

„Kladl jsem si otázku, jestli není tento večer jakýsi pomník, kterým se Kryl celý život posmíval. Nakonec jsem ale usoudil, že z pohledu Kryla, jehož mám ve svém srdci, by bylo mnohem horší myslet si něco za něho. Jsem tu proto, že si myslím, že je to dobře,“ vysvětlil svou účast na akci Tomáš Klus.

V rámci večera bylo pokřtěno album Solidarita, Mnichov 1982, které před pár dny vydal Supraphon. Je na něm záznam Krylova koncertu z roku 1982 v Mnichově, při kterém písněmi v češtině, němčině i polštině podpořil polskou odborovou organizaci Solidarita. Kmotrem desky se stal bývalý ředitel Rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček.

Diamantovou desku Supraphonu za prodej čtrnácti alb Karla Kryla přijela převzít jeho manželka Marlen Krylová.

Foto: Na snímku účinkující, kteří na večeru vystoupili