ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Thom Yorke nabízí nové album novým způsobem

0 jsk 29.9.2014

Nové album britského zpěváka a lídra skupiny Radiohead Thoma Yorka se jmenuje Tomorrow’s Modern Boxes a vyšlo bez ohlášení v pátek. Během prvních dvou hodin po vydání si ho stáhlo 34 900 fanoušků. Hudebník kolekci na trh uvedl prostřednictvím služby BitTorrent.

„Pokusně jsme použili novou verzi BitTorrentu na distribuci nového alba Thoma Yorkea. Přístup ke sdíleným souborům je zabezpečen placenou bránou. Může v ní být cokoliv, v tomto případě je to album. Je to experiment, abychom viděli, jestli fungování tohoto systému je něčím, co široká veřejnost dokáže pochopit a využívat. Pokud to bude fungovat, mohl by to být efektivní způsob jak vrátit kontrolu nad internetovým obchodováním zpět k lidem, kteří tvoří umělecký obsah,“ uvedli v oficiálním prohlášení Thom Yorke a producent Nigel Godrich.

„Umožní to lidem, kteří tvoří hudbu, video nebo jakýkoli jiný druh digitálního obsahu, aby ho sami prodávali. Obejdou přitom samozvané strážce bran a vládce internetu, tedy třetí strany, které vstupují mezi tvůrce a uživatele, přičemž určují pravidla obchodování. Pokud to bude fungovat, každý to může udělat přesně jako teď my. Torrentový mechanismus nevyžaduje žádné nahrávání a ukládání obsahu na serverech či cloudové nesmysly. Je jako výklad v obchodě, který obsahuje zboží a dá se sdílet. Pohyb obsahu i jeho uložení zajišťuje samotný internet. Obsah je dostupný přímo v síti. A jmenuje se v tomto případě Tomorrow’s Modern Boxes,“ dodali.

Album obsahuje osm skladeb, přičemž hudebník nabídl zdarma píseň A Brain In A Bottle, ke které zveřejnil i videoklip. Přístup k celému alba přes placenou bránu stojí šest amerických dolarů.

Thom Yorke – A Brain In A Bottle:

Tagy: