ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11954 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Tereza Ramba v boji s alkoholem

0 jsk 17.4.2023

V těchto dnech se natáčí film Zápisník alkoholičky pod vedením zkušeného režiséra Dana Svátka v hlavní roli s Terezou Rambou, který bude zachycovat reálný příběh Michaely Duffkové, jejího boje s alkoholismem a komplikovanou cestu k abstinenci.

Svátek si vybral problematiku závislosti z důvodu, že je to i přes své Úsměvy smutných mužů stále velmi nevytěžené téma.

Míša Duffková se stala velkou inspirací pro mnoho lidí, kteří se potýkají s problémy s alkoholem. Po úspěšném boji s touto závislostí se rozhodla své zkušenosti popsat na svém blogu nazvaném Zápisník alkoholičky. Ten získal pozornost a respekt široké veřejnosti a byl oceněn prestižní cenou Magnesia litera.

A nyní se chystá další umělecký počin, který také výrazně přispěje k osvětě v boji se závislostmi. Podle její knihy se začal natáčet film. „Měla jsem již možnost vidět Terezu na natáčení a je skvělá. Opravdu jsem velmi ráda, že roli, i když je velmi složitá, vzala,“ řekla Duffková.

Stejně pozitivně Rambu hodnotí Svátek. „Divák musí uvěřit, že se to naší hrdince, ať už ji hraje kdokoli, opravdu stalo. Tereza mě ale přesvědčila svým herectvím, přirozeností, a hlavně velkou touhou se do tohoto nelehkého úkolu ponořit. Myslím, že se diváci mohou těšit na silné herecké výkony,“ sděluje své pocity režisér.

Ve filmu budou hrát i Miroslav Hanuš, Martin Finger, Jan Plouhar, Bára Lukešová nebo Oskar Hes a další.