ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5975 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Taylor Swift je nejprodávanější v USA, Ed Sheeran v Británii

0 jsk 5.1.2015

Pátá studiová deska americké zpěvačky Taylor Swift s názvem 1989 se stala nejprodávanějším albem roku 2014 v USA. Prodalo se jí tam 3,66 milionu kopií. Pětadvacetiletá vokalistka přitom svou aktuální nahrávku vydala až 27. října, takže na prodej neměla tolik času, jako mnozí jiní umělci. O tom, že byla novinka tak úspěšná, jistě spolurozhodovala i skutečnost, že se neobjevila v nabídce žádných streamingových serverů. Pokud si ji tedy chtěl někdo poslechnout, musel si ji zakoupit.

Na druhé příčce prodejnosti skončil loni v Americe soundtrack k animovanému snímku Ledové království s prodejem 3,53 milionu kopií. Toto album přitom vedlo žebříček po celý rok, ale v posledním týdnu ho předběhla zmiňovaná nahrávka 1989. Podstatnou informací je, že vyšlo už v roce 2013.

Třetí místo v Americe obsadila nahrávka britského zpěváka Sama Smitha nazvaná In The Lonely Hour. Prodalo se jí tam 1,21 milionu kusů. Milionovou hranici ještě překročilo album americké vokální kapely Pentatonix nazvané That’s Christmas To Me. Toho se prodalo 1,14 milionů kusů.

Ve Velké Británii si nejlépe vedli domácí umělci, i když vítězové neprodali zdaleka tolik exemplářů svých albových nahrávek, jako ti, kteří byli úspěšní za oceánem. První dvojice však měla před dalšími také velice výrazný náskok.

První pozice patří Edu Sheeranovi a jeho počinu X. Loni se ho tam prodalo 1,7 milionu kusů. Jde o celkově druhé album v diskografii zpěváka, který 12. února vystoupí v Praze. Druhá pozice patří Samu Smithovi a jeho debutu In The Lonely Hour. Zajímavé je, že se ho v Británii prodalo zhruba stejně, jako ve Spojených státech, konkrétně 1,2 milionu kusů. Třetí pak skončil rovněž písničkář. Nahrávky Wanted On Voyage George Ezry, který u nás loni koncertoval, se prodalo 678 tisíc kusů. Čtvrtý je Paolo Nutini s albem Caustic Love (545 tisíc kusů).